irandriving.ir

Related image

Image result for ‫آموزش رانندگی فوق حرفه ای‬‎Related image

جهت عضویت و پیوستن به کانال آموزش رانندگی فوق حرفه ای وفوق تخصصی بین المللی مهندس رامتین کریمی برروی لوگووتصویرپایین کلیک کنید.Related image

ramtinkarimi@

irandriving@


Related image

پیشگیری یا درمان

اصولاً یكی از دلایل مهمی كه بشر را به سمت پیشگیری سوق می دهد، این است كه می خواهد بداند چگونه می توان از به وجود آمدن عوامل خطر زای طبیعی جلوگیری نمود؟ چه تمهیدات و چه برنامه ریزی هایی باید انجام داد تا بتوان از حوادث و پیشامدهای ناگوار جلوگیری كرد؟ چه آموزش ها و چه مهارت هایی را باید كسب كند تا بتواند بلایای ناگهانی را پیش بینی و خنثی نماید؟

اغلب بررسی ها در این زمینه نشان می دهد كه سرمنشأ اكثر حوادث و بلاهای ناگهانی، نادانی و عدم آگاهی بشر در زمینه های مختلف بوده است.

یكی از این بلایای اجتماعی در عصر ما، تصادفات وسایل نقلیه است و طبق آمار اعلام شده در بسیاری از كشورها، مرگ هایی كه در اثر تصادفات وسایل نقلیه پیش می آید از میزان مرگ و میر بعضی بیماری های بدون علاج بیشتر است.

حال این سؤال پیش می آید كه چرا با وجود راه های فراوانی كه برای پیشگیری از حوادث رانندگی وجود دارد، هر روزه ما شاهد افزایش تصادفات و تلفات انسانی در سطح ایران و جهان هستیم؟

متأسفانه آمارهای رسمی ارائه شده، حكایت از آن دارد كه در هر ۲۶ دقیقه، یك نفر در ایران جان خود را به علت بروز حوادث ترافیكی از دست می دهد و میانگین سنی این تلفات ۷/۳۵ سال است.

چرا و چرا و چرا ؟!؟!؟! ...

آموزش رانندگی تنها این نیست كه ما یاد بگیریم پشت چراغ قرمز بایستیم و یا در محل توقف ممنوع پارك نكنیم، روی خط ممتد دور نزنیم و یا روی خط عابر پیاده توقف ننماییم، معنای چراغ زرد چشمك زن و یا چراغ قرمز چشمك زن را بیاموزیم ووو، این ها همه جزئی از اصول و قواعدی است كه یك راننده می بایست بداند و بیآموزد.

به عقیده ی بنده عوامل متعدد دیگری وجود دارند كه نقش بسیار مهمی در پیشگیری و كاهش حوادث و تصادفات رانندگی ایفا می كنند كه در ذیل به برخی از آن ها اشاره می نمایم:

۱- اخلاق در رانندگی: همان طور كه در مبحث "نقش مهم مشاوره و اخلاق در رانندگی" به طور كامل به آن اشاره گردید، این موضوع در بسیاری از مواقع با تعهدی كه در راننده ایجاد می نماید، می تواند نقش مهمی در پیشگیری از حوادث داشته باشد.

۲- آموزش های ریشه ای در تمام ابعاد: همان گونه كه در مبحث "نیاز به تحول و دگرگونی" به آن اشاره شد، آموزش آیین درست رانندگی می بایست از سنین كودكی آغاز گردیده تا در سنین بالاتر بتوانیم نتایج مثبت آن را ببینیم.

۳- بالا بردن سطح آگاهی های عموم: یكی از موارد مهمی كه به وسیله ی آن می توان از بروز حوادث رانندگی جلوگیری نمود، انعكاس نتایج بی دقتی و بی توجهی دیگران نسبت به آیین درست رانندگی است كه رسانه های جمعی عهده دار این امر مهم می باشند.

۴- تغییر شیوه های آموزش: همان طور كه در مباحث قبلی بیان گردید، در بسیاری از مواقع مشاهده نموده ایم كه افراد بعد از اخذ گواهینامه (به دلیل آموزش های ناصحیح و سطحی)، آگاهی و مهارت های لازم را در زمینه های مختلف كسب ننموده اند، بنابراین بازنگری در شیوه های آموزشی مرسوم در مؤسسات، امری ضروری است.

۵- ایجاد مراكز تربیت مربی: از آن جا كه این موضوع، یعنی مربی حرفه ای و با تجربه، می تواند نقش مهمی در تربیت هنرجویان ایفا نماید، ضروری است مراكزی ایجاد گردد تا با آموزش های لازم، مربیانی متخصص، حرفه ای و ورزیده به مؤسسات آموزشی معرفی نمایند.

۶- دانش استفاده از تجهیزات خودرو: این امر نیز یكی از موارد مهم در پیشگیری است، چرا كه بسیاری از افراد شیوه ی نگهداری و استفاده ی صحیح از تجهیزات خودرو را ندانسته و بعضاً به صورت سطحی آموخته اند، لیكن در مواقعی منجر به بروز حادثه می گردند.

۷- مدیریت در رانندگی: راننده باید قبل از حركت، وضعیت جسمی و روانی خود و همچنین وضعیت خودرو، جاده و خیابان را بررسی و به عبارتی مدیریت نماید. چرا كه در بیشتر مواقع مشاهده گردیده است كه اكثر تصادفات رانندگی، در اثر عدم سلامت جسم و روان راننده، خودرو و یا عدم اطلاع از وضعیت راه ها، صورت پذیرفته است.

متأسفانه بسیاری از رانندگان، در مورد رانندگی برداشت های ناصحیح دارند و اصولاً این نوع برداشت های غلط، از گذشته در ذهن آن ها شكل گرفته و نهادینه گردیده است. از نظر اینجانب می توان با دادن آموزش صحیح، آگاهی و اطلاعات مكفی به هنرجویان، برداشت های منفی را از ذهن آنان محو و اطلاعات و آگاهی های لازم را به ایشان تفهیم نمود.

در اینجا لازم می دانم به برخی از این تصورات نادرست، اشاره نمایم:

برخی این گونه می گویند كه تا تصادف نكنیم راننده نمی شویم و باكی از تصادف نداریم چون اتومبیل بیمه است و تمام خسارت ها را پرداخت می كند، بعضی دیگر نیز اعتقاد دارند كه برای یادگیری رانندگی نیازی به تعلیم و آموزش نیست، بلكه به خودی خود می توان با گذشت زمان آن را آموخت، بعضی دیگر نیز این چنین فكر می كنند كه آموزش فقط برای اخذ گواهینامه است، برخی دیگر همواره به دیگران توصیه می كنند كه رانندگی را باید خودمان یاد بگیریم، یك فرمان است و یك گاز و یك ترمز و ...

آیا به نظر شما با این طرز تفكر می توان از تصادفات رانندگی پیشگیری نمود؟ آیا وقت آن نرسیده كه با سیاست ها و آموزش های مختلف، این ذهنیات و افكار پوچ را از ذهن افراد محو نماییم؟ آیا از این همه حوادث و مرگ و میر های ناشی از عدم توجه به آموزش و فنون و تكنیك های رانندگی نباید درس بگیریم؟ آیا زمان آن نرسیده كه در کنار روش تعقیب و تنبیه، از روش های دیگری همچون آموزش های ریشه ای و اصولی استفاده نموده و تلاش بیشتری را در جهت تغییر این گونه نگرش ها، مبذول نماییم؟


مرکز آموزش بین المللی رانندگی کریمی به روزترین ، جامع ترین ، معتبرترین مرکز آموزش با امکانات ویژه وطبق استانداردهای جهانی با مجربترین کادر آموزشی تحت لایسنسهای رتبه A آمادگی کامل برای رفع هر گونه مشکلات هنرجویان و هنرآموزان محترم درزمینه اصول مهارت رانندگی تحت هر شرایطی می باشد. جهت هرگونه مشاوره و رزرووقت قبلی با تلفن گویای:09192435199-09191756615 ویا Email:irandriving@gmail.comتماس حاصل فرمایید. ویا به سایت:irandriving.ir مراجعه ویا عبارت آموزش رانندگی کریمی را درگوگل سرج نمایید.


لطفا برروی ادامه مطلب درزیرکلیک نمایید.

irandriving.ir


برچسب ها: آموزش نکته به نکته رانندگی، آموزشگاه نکته به نکته رانندگی، آموزش نکته به نکته رانندگی برای بانوان، آموزش رانندگی درتهرانپارس، آموزشگاه رانندگی درتهرانپارس، آموزش رانندگی درشمیرانات، آموزش رانندگی درشهرک محلاتی،

تاریخ : جمعه 12 مهر 1398 | 12:59 ق.ظ | نویسنده سایت : رامتین کریمی | نظرات
.: لطفا ازکلیه صفحات وصفحه اول بازدیدفرماییدودرصورت لزوم بامامشاوره رایگان داشته باشید هرآنچه درزمینه آموزش رانندگی واطلاعات بروز ومرجع خودرو میخواهید بامامشاوره کنید آکادمی مادوره های زیررابرگزارمی کند:1-دوره مقدماتی رانندگی 2-دوره نیمه حرفه ای رانندگی 3-دوره حرفه ای رانندگی 4-دوره فوق حرفه ای رانندگی 5-دوره رانندگی تدافعی 6-دوره رانندگی تهاجمی .تلفن های گویا:09391459697-09365974832-09195575452-09192435199-09191756615-09120259536باتشکرازبردباری وشکیبایی شما irandriving.ir :.
 google-site-verification: google2594e9e0f9571010.htmlتماس شبانه روزیgoogle-site-verification:09120259536
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات