Related image

Image result for ‫آموزش رانندگی فوق حرفه ای‬‎Related image

جهت عضویت و پیوستن به کانال آموزش رانندگی فوق حرفه ای وفوق تخصصی بین المللی مهندس رامتین کریمی برروی لوگووتصویرپایین کلیک کنید.Related image

ramtinkarimi@

irandriving@


Related image


irandriving.ir


یکی از مزیت های رانندگی حرفه ای کاهش خسارت جانی و مالی است


حرفه ای برانید :حرفه ای ترمز کنیم

مدتی است كه نحوه صحیح شتاب گیری و تعویض دنده را به شما آموزش داده ایم. حالا زمان آن رسیده كه بیاموزید چگونه به مانند حرفه ای ها ترمز گیری كنیم.زمان آن رسیده كمی از آموزش های ابتدایی و بعضا غلط آموزشگاه های رانندگی فاصله گرفته و كم كم حرفه ای با اتفاقات برخورد كنیم.


نرم و سریع ترمز بگیرید

در سری مقالات "حرفه ای برانید" بارها و بارها در خصوص جنبه های مختلف رانندگی با عبارت " نرم و سریع " روبرو شده اید.در مورد شتابگیری منفی ( ترمزگیری ) نیز این اصل ساده و صد البته كلیدی صادق است . عكس العمل سریع و نرم در زمان ترمز گیری شما را به رانندگی حرفه ای نزدیكتر می كند . در حوزه افزایش رفلكس های بدنی شما در هنگام مواجهه با مشكلات بزودی نكاتی را به حضورتان معرفی خواهیم كرد كه زمان عكس العمل شما كمتر شود اما در این مطلب تمركز ما برروی كیفیت ترمزگیری خواهد بود . نرم ترمز كردن دقیقا مانند فشردن پدال گاز می باشد .این پدال ها كلید ON/OFF نیستند كه به یكباره آنها را تا انتها بفشاریم.می بایستی پدال ها را ابر پرآبی تصور كنید كه می خواهید آب داخل آنرا به آهستگی خالی كنید.فشار را نرم و سریع و تدریجی افزایش دهید.

یکی از مواردی که در آموزشگاه های رانندگی به اشتباه در اختیار نو آموزان قرار داده می شود , گرفتن کلاچ در حین ترمز گیری است . اینگومه ترمز گیری باعث خروج ترمزی بنام ترمز موتور از روند کاهش سرعت است که عملا کیفیت شتابگیری منفی را کاهش خواهد داد .

كدام ترمز ؟

یك اصل ساده "اجازه ندهید تایر ها قفل شوند " . یك تصور اشتباه در اذهان عمومی شكل گرفته است كه گمان می كنند خودروهایی كه مجهز به سیستم ABS هستند،ترمز های بهتری دارند . اما حقیقت كمی با این تفكر فاصله دارد .این سامانه صرفا جهت جلوكیری از قفل شدن تایر ها روی سطح حركت است و تنها در این زمان فعال می شود. هیچ راننده حرفه ای در طول مسابقات از این سیستم استفاده نمی كند كه در ادامه به دلیل آن خواهیم پرداخت .

ابتدا نگاهی به تصویر ذیل بیاندازید :

حالت اول : ترمزگیری آستانه ای (Threshold (thr sh ld ) Braking ) :

این روش بهترین شیوه ترمزگیری روی آسفالت بوده و مخصوص حرفه هاست . ترمزی است که میزان فشار بازدارنده به حدی است که چرخ ها تا آستانه قفل شدن , پیش روند .نگاهی به نموادر ذیل در خصوص تاثیر ترمز گیری بیاندازید .

این نمودار که برای خوانندگان است که علمی تر رانندگی را دنبال می کنند , به سادگی نشان می دهد که زمانی که تایرها تا 20% دچار لغزش می شوند , بیشترین تاثیر ترمز شکل خواهد گرفت . عملا این همان دلیلی است که رانندگان حرفه ای از سیستم ABS استفاده نمی کنند . این سامانه قبل از لحظه شروع لغزش فعال می شود .

نکته دیگری که از این نمودار استخراج می شود , تفاوت 30 درصدی راننده حرفه ای و آماتور در هنگام ترمزگیری است .

حالت دوم : سیستم ترمز با ABS فعال :

فکر می کنم به اندازه کافی به این سامانه در " خودرو امروز " اشاره شده بازنویسی آنها صرفا تکرار مکررات است . در این حالت نیز همان راننده آماتور پشت خودرو نشسته است و تنها مزیت او جیب كمی پر پول تر و تملك یك خودروی دارای سیستم ضد قفل ( ABS ) است .همین .ولی بازهم پول و تكنولوژی معجزه کرده و جان هزاران نفر را نجات می دهد .

حالت سوم :

ترمزی كه اغلب رانندگان حتی با تجربه ها در شرایط اضطراری و مواجه شدن با خطر آنرا تجربه كرده اند .رانندگانی که خودرو هایی قبل از فشار پلیس به خودروسازان داخلی برای نصب ABS خریداری کرده و اقبال خواندن چنین مطالبی در خصوص رانندگی حرفه ایی را نداشته اند .ترمزی که با قفل 100 درصدی تایر ها رخ می دهد .

حالت چهارم : Cadence Braking

حالتی است برای سطوح لغزنده و خودرو هایی که از سیستم ABS بهره نمی برند . به این ترتیب که شما به هر علتی از قبیل آشنا نبودم با خودرو , سطح حرکتی و یا سیستم ترمز , اقدام به فشردن پدال ترمز کرده و تایرها قفل می شوند . همان طور که پیش از این هم اشاره شد , در این زمان خودرو امکان فرمان پذیری نداشته و از مسیر خارج می شود . چاره کار در حفظ آرامش و دقت به پدال ترمز و فرمان است . با کاهش فشار پدال ترمز , چسبندگی را به تایرها بازگردانید که نشان آنرا به راحتی از رفتار فرمان می توانید درک کنید . ممکن است این عمل چندین بار تکرار شود که عملا یک ABS انسانی است .

خسارت را کاهش دهیم .

یکی از مزیت های رانندگی حرفه کاهش خسارت جانی و مالی است . می پرسید چرا ؟

1- کاهش مصرف تایر ها در ترمز گیری های شدید جریان همان مصرف مداد پاک کن و در دوران تحصیل است . هرچه سریعتر و با شدت تر پاک کنید تیکه های بزرگتری از پاک کن جدا و مصرف بالا می رود . آرام و موثر پاک کنید .

2- نرم ترمز کردن باعث کاهش خسارت به سیستم تعلیق و جلوبندی خواهد شد . ترمز های کوبشی , به خودرو و علی الخصوص به سرنشینان را دچار آسیب می کند .

3-

هنگامی که صحنه ای منجر به تصادف , در فاصله کوتاه پدید می آید , با

ترمزگیری صحیح و عدم سرخوردن تایرها سرعت را به حداقل رسانده و سپس با

فرمان دهی مناسب از صحنه حادثه بگریزید . باز هم تاکید می کنم , تایر های

قفل شده فرمان نا پذیرند .مرکز آموزش بین المللی رانندگی کریمی به روزترین ، جامع ترین ، معتبرترین مرکز آموزش با امکانات ویژه وطبق استانداردهای جهانی با مجربترین کادر آموزشی تحت لایسنسهای رتبه A آمادگی کامل برای رفع هر گونه مشکلات هنرجویان و هنرآموزان محترم درزمینه اصول مهارت رانندگی تحت هر شرایطی می باشد. جهت هرگونه مشاوره و رزرووقت قبلی با تلفن گویای:09192435199-09191756615 ویا Email:irandriving@gmail.comتماس حاصل فرمایید. ویا به سایت:irandriving.ir مراجعه ویا عبارت آموزش رانندگی کریمی را درگوگل سرج نمایید.


لطفا برروی ادامه مطلب درزیرکلیک نمایید.

irandriving.ir


برچسب ها: آموزش رانندگی، آموزشگاه رانندگی، آموزشگاه رانندگی درتهران، آموزش رانندگی درغرب تهذان، آموزشگاه رانندگی درغرب تهران، آموزش رانندگی درشمال تهران، آموزش رانندگی+آموزشگاه رانندگی+آموزش رانندگی به گواهینامه دارها+مربی آموزش رانندگی+آموزش رانندگی خصوصی+آموزش رانندگی درگوگل+رانندگی+آموزش رانندگی فوق حرفه ای+آموزش رانندگی حرفه ای+آموزش رانندگی درفیس بوک+آموزش رانندگی درگوگل پلاس+آموزش رانندگی مجازی+مربی تعلیم رانندگی+آموزش رانندگی در غرب تهران+آموزشگاه رانندگی در غرب تهران+آموزش رانندگی درشرق تهران+آموزشگاه رانندگی درشمال تهران+آموزشگاه رانندگی درجنوب تهران+آموزش رانندگی به زنان+آموزش رانندگی به بانوان+رانندگی زنان+آموزش رانندگی تهاجمی+آموزش رانندگی به گواهینامه داران+گواهینامه رانندگی+گواهینامه بین المللی رانندگی+رانندگی خصوصی+آیین نامه رانندگی+آموزش آیین نامه رانندگی +آموزش ریس+اتومبیلرانی+آموزش علمی وعملی رانندگی+سامانه رانندگی+خرید وفروش خودرو+آموزش رانندگی بادنده اتوماتیک+آموزش رانندگی بین المللی-آموزش رانندگی ب1 +آموزش رانندگی مختص گواهینامه دارها+آموزش رانندگی ویژه گواهینامه دارها+آموزش رانندگی درکرج+آموزشگاه رانندگی درکرج+آموزش رانندگی حرفه ای به زنان+آموزشگاه رانندگی حرفه ای+آموزش رانندگی درمرکزتهران+آموزشگاه رانندگی درمرکزتهران+رانندگی حرفه ای+آموزش عملی رانندگی+آموزش رانندگی مبتدی+آموزش رانندگی نکات رانندگی+آموزش رانندگی مبتدی تاپیشرفته+آموزش رانندگی درامریکا+آموزش رانندگی درآلمان+آموزش رانندگی درترکیه+آموزش رانندگی درایتالیا+آموزش رانندگی دراسپانیا+آموزش رانندگی دراسترالیا+آموزش رانندگی درکانادا+ مربی رانندگی+استخدام مربی زن رانندگی+قیمت خودرو+driving+ranandegi+raceing+........،

تاریخ : جمعه 12 مهر 1398 | 12:59 ق.ظ | نویسنده سایت : رامتین کریمی | نظرات
.: لطفا ازکلیه صفحات وصفحه اول بازدیدفرماییدودرصورت لزوم بامامشاوره رایگان داشته باشید هرآنچه درزمینه آموزش رانندگی واطلاعات بروز ومرجع خودرو میخواهید بامامشاوره کنید آکادمی مادوره های زیررابرگزارمی کند:1-دوره مقدماتی رانندگی 2-دوره نیمه حرفه ای رانندگی 3-دوره حرفه ای رانندگی 4-دوره فوق حرفه ای رانندگی 5-دوره رانندگی تدافعی 6-دوره رانندگی تهاجمی .تلفن های گویا:09391459697-09365974832-09195575452-09192435199-09191756615-09120259536باتشکرازبردباری وشکیبایی شما irandriving.ir :.
 google-site-verification: google2594e9e0f9571010.htmlتماس شبانه روزیgoogle-site-verification:09120259536
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic